Voľné hodiny

„Óm asato má sadgamaja
Tamaso má džjotir gamaja
Mrtjormá amritam gamaja
Óm šánti šánti šánti”

(Patandžaliho jógasútry)AŠTANGA VINJASA JÓGA

Vedená hodina (led class, primary series) – vedená hodina s Janou D.

Aštanga vinjasa jóga, dynamické prevedenie ásan. Hodina prispôsobená pre začiatočníkov, ale aj pre pokročilých. Niektoré ásany sa vynechávajú, tiež vinjasa je prispôsobená začiatočníkovi.
Nedeľa 18:00 – 19:30

HARMONOGRAMCENNÍKAŠTANGA VINJASA JÓGA

Mysore štýl – nevedená hodina s Janou

Aštanga vinjasa jóga, dynamický štýl jógy spojený so špeciálnym dýchaním a zádržami. Mysore štýl je spôsob praktizovania tejto jógy za prítomnosti učiteľa, ale bez jeho vedenia. Väčšinou vyžaduje znalosť zostavy (sleduj kurzy aštanga jógy na našej webovej stránke). Tento spôsob praktizovania rešpektuje individualitu žiaka, ktorý počúva svoje telo, počúva rytmus svojho dýchania a podľa toho prispôsobuje svoje prevedenie ásan. Praktizuje sa v čase dvoch hodín (120 min). Hodina Mysore nie je v čase splnu a novu!
UT 19:15 – 21:00
ŠTV 19:15 – 21:00
SO 7:00 – 9:00

HARMONOGRAMCENNÍK

ÁSANY – ZDRAVÁ JÓGA

začiatočníci aj pokročilí s Janou D.

HATHA JÓGA je veľmi ozdravné telesné cvičenie pozastávajúce z ásan (pozícií) určených pre úplných začiatočníkov, ale aj staršie generácie. Hodina je spojená s dýchacími cvičeniami, relaxáciou aj meditáciou. Vďaka tomuto cvičeniu naberáme energiu do ďalších dní. Vhodné aj pre začiatočníkov, ale hlavne pre pokročilých, ktorí už mali kontakt s jogou.
UT 17:30 – 19:00
ŠTV 18:00 – 19:00

HARMONOGRAMCENNÍK
PILATES

Pilates s Olinkou

Hodina pilatesu pre začiatočníkov aj pokročilých zameraná na spevnenie tela s Olinkou. Cvičenie spevňuje a ozdravuje telo, veľmi priaznivo pôsobí na chrbticu. Cvičenie trvá 60 min.
PO 17:30 – 18:30
UT 8:30 – 9:30
STR 17:30 – 18:30
ŠTV 8:30 – 9:30

HARMONOGRAMCENNÍK
HATHA JÓGA

hodina s Líviou

“Hatha jóga je vhodná pre všetkých, ktorí chcú získať psychickú aj fyzickú silu, vnútorný pokoj, rovnováhu ale taktiež si vyformovať postavu. Budeme sa venovať jemnému štýlu hatha jógy, ktorý je výborný pre začiatočníkov, ako aj pre mierne pokročilých. Pri pomalom prevedení asán budeme spájať dych s pohybom a aj s koncentráciou, vďaka čomu uvoľníme svalovú i nervovú sústavu. Cvičením získame flexibilitu, zlepšíme ohybnosť svalov a kĺbov a naša chrbtica bude pružnejšia. Na hodinách budeme kombinovať telesné pozície – ásany, dýchacie techniky – pranájámu a meditáciu – djánu. Hatha jóga je pre všetkých bez obmedzenia veku. “
PO 19:00 – 20:30
STR 19:00 – 20:30

HARMONOGRAMCENNÍK