Učitelia a inštruktoriAshtanga joga

JANA DÚŽIKOVÁ

„Joga mi pomohla očistiť sa na fyzickej, ale aj duchovnej úrovni, čo kompletne zmenilo môj život a naučilo ma to prežívať radosť a šťastie v každodennom živote. Ásany mi dali zdravie, silu, flexibilitu a energiu na fyzickej úrovni, ale zároveň aj na duchovnej úrovni. Pranájáma ma naučila lepšej koncentrácii, meditácie mi pomohli rozšíriť vedomie a nasledovanie morálno –etických princípov mi prinieslo pokoj a zároveň radosť a úspech v živote.“
Jana učí od r.2010 a začala učiť ashtanga jogu ako prvá v Bratislave. Pravidelne cestuje do Indie, kde sa inšpiruje mnohými učiteľmi a učí sa od nich nové techniky v rámci ásan, alebo pranájámy. Jej učiteľom ásan je Vijay Kumar, učiteľ pranájámy BNS Iyengar, Bhante Sujiva – učiteľ meditácie, ale inšpirovali ju na svojej ceste aj mnohí iní, ako Sheshadri, Milan Polášek, Dalibor Štedroňský, Danny Paradis a mnoho iných.
“Najdôležitejším učiteľom pre mňa je však moje vlastné vedenie, ktoré je práve vďaka joge stále silnejšie a k tomu sa snažím viesť aj mojich žiakov, pretože joga vedie jogína k absolútnej slobode“.

Power joga

IVONA TODOROVOVÁ

“Počas svojho života som veľmi intenzívne hľadala niečo, čo by ma naplnilo po fyzickej aj duchovnej stránke a dodalo mojim emóciám rovnováhu. Až stretnutie s jogou pred 15 rokmi mi prinieslo do života to, čo som hľadala. Vyskúšala som všetky dostupné jogy a aj medzi nimi hľadala tú pravú. Joga v každom prípade do môjho života priniesla veľa pokoja a lásky, ustálila moju myseľ a emócie. Na jogu som utekala, keď toho bolo v bežnom živote na mňa priveľa, ale aj keď som potrebovala telu dodať energiu, či sa znova duchovne obohatiť. V jednej chvíli som si uvedomila, že mám v sebe tak veľa informácií a skúseností, ktoré sa rokmi praktizovania jogy nakopili, že ich potrebujem a chcem posúvať a odovzdávať ďalej, že chcem, aby ľudia videli aká je joga krásna a ako veľa im môže do života priniesť. Tak som sa rozhodla stať inštruktorom a sprostredkovať všetku radosť, lásku a nadšenie spojené s jogou aj ostatným.“Pilates

OLINKA CHORVÁTOVA

Cvičenie je môj život. Prešla som rôznymi druhmi športu, no pilates som si zamilovala. Venujem sa mu už 12 rokov, vediem skupinové cvičenia aj osobné hodiny. Každý jeden klient je zároveň mojím učiteľom.